ʺHRT-ovi kontrolori NE SMIJU ulaziti u vaše domove, zovite policiju kad ih vidite!ʺ

22.11.2019. | 10:31

sjeverni.info
IZVOR: sjeverni.info

Pregleda: 8731

NOVO

Proslava spomendana sv. Antuna Padovanskog u Jakšiću
Inovativni ’Rootooss’ osvojio Ecotropheliju: Studenti FTRR-a kreirali hranu budućnosti!  
Požega: 37-godišnjak s 2,52 promila upravljao osobnim automobilom
Obavijest poljoprivrednim gospodarstvima s područja grada Požege
4. Memorijalni malonogometni turnir ’Tomislav Begović Bruder’ održat će se u subotu, 21. 06. 2025. na Sportsk
Upisi u Školu plivanja Požeškog športskog saveza bit će u petak, 20. lipnja 2025. s početkom u 12,00 sati preko on line aplikacije
Spomen na poginule požeške branitelje u crkvi sv. Lovre
Dan hrvatskih branitelja grada Požege: „U težnji da svoj život položite za neovisnu Hrvatsku, ostvarili ste tisućljetni san“
Još jedan spin: U Komunalcu Požega podignuli koeficijente određenim zaposlenicima, Glavić najavio smanjenje, ali se na kraju nije ništa dogodilo?
Izvori budućnosti: Daroviti umovi u potrazi za čistom energijom

FOTO: Aantena Zadar

22.11.2019. | 10:31 | sjeverni.info
IZVOR: sjeverni.info
Pregleda: 8731

Vjerujemo da ste se dosad bar jednom susreli s HRT-ovim kontrolorima koji vam zvone na vrata i traže da uđu u vašu kuću kako bi provjerili imate li i koliko audio ili video prijemnika. 

Mreža potrošača Hrvatske ustvrdila je u srijedu da kontrolori HRT-a pri obavljanju provjere plaćanja HRT-ove pristojbe krše zakone.

“Savjetujemo i pozivamo sve potrošače da se uključimo zajedno u borbu protiv bahatosti HRT-a, ako vidimo kontrolora u zgradama da pozovemo policiju, tj. da se prema toj nepozvanoj osobi odnosimo kao potencijalnom teroristu na privatnom posjedu”, poručili su iz Mreže potrošača Hrvatske.


Smatraju da kontrolori HRT-a, koji po domovima građana provjeravaju postoje li audio ili video prijemnici te provjeravaju jesu li po tome dužni plaćati HRT-ovu mjesečnu pristojbu, u obavljanju svog posla krše niz zakonskih odredbi o poštivanju privatnog vlasništva, ali i sam Ustav.


“Ustavom i drugim pozitivnim zakonima privatno vlasništvo je zaštićeno, a dom je nepovrediv. Kontrolor HRT-a ne može doći i kucati na vrata, jer je i stambena zgrada privatno vlasništvo”, tvrdi udruga potrošača u priopćenju.

Po iskustvima brojnih građana, ponašanje kontrolora često je bahato i uvredljivo, začinjeno prijetnjama o kaznama i drugim metodama prisile i zastrašivanja, posebno kod ugroženih kategorija potrošača.

“Za ulazak u zgradu kontrolor HRT-a treba sudski nalog, a kucanje na vrata je uznemiravanje stanara”, poručili su i dodali kako bi građani u takvim situacijama trebali pozvati policiju i prijaviti uznemiravanje i eventualne prijetnje.

izvor: www.sjeverni.info


Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Hoćete li izaći na drugi krug lokalnih izbora u Požegi?
1. Da, izaći ću - 33,81%
2. Ne, neću izaći - 33,22%
3. Ne znam - 32,97%
Ukupno glasova: 61666
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI