28 Apr
75°F
29 Apr
78°F
30 Apr
73°F
1 May
76°F
2 May
66°F
3 May
68°F
4 May
69°F
28 Apr
75°F
29 Apr
78°F
30 Apr
73°F
1 May
76°F
2 May
66°F
3 May
68°F
4 May
69°F
Weather Data Source: weather in Kentucky

Obilne kiše prijete rastom vodostaja u Požeško-slavonskoj županiji

FOTO: Grad Pleternica

28.3.2025. | 09:32 | Redakcija 034
Pregleda: 6969

Velike količine kiše koje danima padaju na području Požeško-slavonske županije uzrokovale su značajan porast vodostaja rijeka i potoka. Prema informacijama iz Grada Pleternice, stanje na terenu se pomno prati, a nadležne službe su u pripravnosti.

Prognoze nisu ohrabrujuće – kiša bi trebala padati i tijekom cijelog vikenda, što povećava strah od mogućih poplava. Posebno se prati vodostaj rijeke Orljave, koja je u prošlosti već izlijevala iz korita i izazivala štete na okolnim područjima.

Stanovnici su pozvani na oprez, a svi koji žive uz rijeku trebali bi pratiti upute lokalnih službi. Nadajmo se da će vremenske prilike ipak omogućiti da Orljava ostane u svom koritu te da će nas najgori scenarij ovog puta zaobići.




Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Smatrate li da gradonačelnik Požege, dr. sc. Žejlo Glavić nakon kompromitirajuće snimke treba dati ostavku?
1. Da, apsolutno! - 51,03%
2. Ne, sve je u redu - 48,97%
Ukupno glasova: 103699
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI