Društvo

Betlehemsko svijetlo mira podijeljeno sugrađanima u Požegi

ODRED IZVIĐAČA POŽEGA

Betlehemsko svijetlo mira podijeljeno sugrađanima u Požegi

U sklopu adventa u Požegi danas je Odred izviđača Požega donio Betlehemsko svijetlo mira te svim sugrađanima koji su htjeli preuzeti taj plamen zapalio svijeću.

"Danas smo donijeli Betlehemsko svijetlo mira iz Zagreba u Požegu. Izviđači Hrvatske imaju tradicionalnu akciju da svake godine donose iz zagrebačke Katedrale Betlehemsko svijetlo mira, a akcija je potekla od Austrijskih izviđača prije 26 godina.

Austrijski izviđači idu u Betlehem kako bi zapalili svijeću koja se smije kao takva s otvorenim plamenom prevoziti avionom nakon čega se vraćaju u Beč gdje dolaze svi izviđači iz svijeta kako bi ga prenijeli u svoje zemlje, gradove i župe.

Smisao Betlehemskog svjetla mira je u ovo blagdansko vrijeme simbol mira, ljubavi, nade i dobrote." - rekao nam je predsjednik Odreda izviđača Požega Dražen Jaroš

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana