Debatirali na temu usvajanja djece gay parova
RAZVIJALI KRITIČKO MIŠLJANJE

Prirodno ili protuprirodno bilo je jedno od glavnih pitanja u raspravi debatne radionice udruge mladih Požar na temu "Gay parovima treba dopustiti usvajanje djece" održane protekle subote u prostorijama čitaonice požeške Gimnazije.- Homoseksualni parovi nisu otvoreni prema životu, dok heteroseksualni s mogućnošću reprodukcije jesu, izjavio je otac Marijan Pavelić, jedan od glavnih sudionika rasprave.Komentar drugog najaktivnijeg sudionika Josipa Bešte je bio da po tome ni svećenici nisu otvoreni prema životu živeći u celibatu s čim se otac Marijan složio, dodavši da su po tome homoseksualci i svećenici slični.Ovo je bio samo djelić iznimno zanimljive i žučne rasprave u kojoj su uz razne goste sudjelovali učenici srednjih škola iz Pakraca, Osijeka i Požege. Debatirale su dvije učenice gimnazijskog debatnog kluba In medias res kako bi potakle raspravu.- Cilj debatnih radionica je razvijanje kritičkog mišljenja, poticanje tolerancije i vježbanje govorništva. Tema je samo sredstvo - izjavila je voditeljica gimnazijskog debatnog kluba i moderatorica rasprave Aleksandra Pavlović.U raspravi su među aktivnijima bili prof. bilogije Frano Barišić te znanstvenik i nastavnik fizike Branimir Lukić.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
