Alles nogometno prvenstvo
Društvo

Golubovi poletjeli za 11 poginulih branitelja

OBLJETNICA

Golubovi poletjeli za 11 poginulih branitelja

Na vojnoj bazi Papuk obilježena je 22. godišnjica stradavanja 11 hrvatskih branitelja.

2. prosinca 1991. godine u zasjedi su na tom mjestu poginuli pripadnici 123. brigade Davor Dragić, Jozo Koutni, Tade Nikić, Branko Peći, Damir Pišmiš, Tomo Perić, Tomislav Pranjković, Vinko Tomašević i Ivica Zlomislić te dvojica branitelja sa zagrebačkog područja Anđelko Tule i Tomislav Vužić-Mohenski.

U spomen na njihovu žrtvu kod spomen obilježja na mjestu stradavanja danas su zapalili svijeće i položili vijence rodbina poginulih, predstavnici vojske, udruga proisteklih iz Domovinskog rata, grada Požege, općine Velika, Županije i dr.

Članovi udruge uzgajivača malih životinja Požege pustili su simbolično 11 bijelih golubova.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja