Alles nogometno prvenstvo
Društvo

Grad godinama traži od inspektora da naredi rušenje objekta

ODGOVOR IZ GRADONAČELNIKOVA UREDA

Grad godinama traži od inspektora da naredi rušenje objekta

Grad Požega tražio je od Građevinske inspekcije u dva navrata poduzimanje potrebnih mjera kako bi se uklonila opasnost od urušavanja derutne građevine u Ulici Tome Matića, stoji u odgovoru iz Grada Požege na jučerašnje pitanje iz redakcije 034portala.

Kao što smo pisali, stanovnici Matićeve strahuju za sigurnost prvenstveno djece koja svakodnevno prolaze putem do škole pored stare kuće s nagnutim zidovima i može se svakog trenutka srušiti na cestu.

"Sukladno Odluci o komunalnom redu Grad Požega naređuje popravljanje i uređenje pročelja zgrada koja svojim izgledom uslijed oštećenja ili dotrajalosti pročelja ili drugih vanjskih dijelova zgrade, narušava opći izgled ulice i okolice, odnosno predstavlja opasnost za ljude i materijalna dobra. U slučaju predmetne građevine ne radi se o oštećenju pročelja, već o oštećenju cjelokupne građevine koja prijeti rušenjem. Grad Požega je sukladno svojim ovlastim obavijestio nadležnu Građevinsku inspekciju, Područnu jedinicu u Požegi o problemu predmetne građevine, budući je sukladno zakonskim propisima građevinski inspektor ovlašten da u cilju otklanjanja opasnosti po život i zdravlje ljudi naređuje vlasniku građevine uklanjanje iste."

Grad Požega je dopisima od 5. studenog 2007. i 1. rujna 2008. godine upozorio vlasnicu predmetne građevine na opasnost od urušavanja iste i na nužnost hitnog uklanjanja uočenih nedostataka. O istom su upoznati Građevinska inspekcija, Područna jedinica u Požegi te Policijska postaja Požega.Budući se vlasnica građevine oglušila na upozorenja Grada Požege, Grad Požega je 24. listopada 2008. godine podnio prijavu Građevinskoj inspekciji, Područnoj jedinici u Požegi.Dopisom od 18. svibnja 2009. godine Grad Požega je zatražio obavijest od Građevinske inspekcije, Područna jedinica u Požegi o poduzetim mjerama. Građevinska inspekcija, Područna jedinica u Požegi nije se očitovala.Dopisom od 2. veljače 2012. godine Grad Požega ponovno traži od Građevinske inspekcije, Područna jedinica u Požegi poduzimanje mjera u cilju otklanjanja oštećenja, odnosno uklanjanja predmetne građevine.

Odgovor iz Grada Požege potpisuje Branka Starčević Tesari, tajnica Ureda gradonačelnika.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja