Grad Požega otpisuje još 215.000 kn potraživanja zbog zastare ili likvidacije
NENAPLATIVI RAČUNI

Pred požeškim gradskim vijećnicima u četvrtak će se naći prijedlog još jedne odluke o otpisu potraživanja s osnova komunalne naknade. Riječ je o oko 215.000 kuna duga koje Grad Požega potražuje od 145 trgovačkih društava, fizičkih osoba i institucija, a koja su otišla u zastaru ili su nenaplativa iz nekog drugog razloga.
Tridesetak trgovačkih društava u postupku je brisanja iz sudskog registra, a stotinjak fizičkih osoba uložilo je prigovor zastare na neplaćene račune. Neki od njih datiraju čak iz 1999. godine. Zanimljivo je, međutim, da su se među neplatišama našle i neke javne ustanove, zavodi i ministarstva, kao što su HZMO, MORH, Hrvatski Crveni križ, Kaznionica i Dom zdravlja Požeško-slavonske županije. Dug im je oprošten jer su uložili prigovor zastare.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
Kutjevački tamburaški orkestar oduševio publiku u atriju Dvorca Kutjevo
23. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
