Lani u ovo vrijeme nije bilo poginulih u prometu, jučer stradali je s novogradiškog područja
NAJSIGURNIJA ŽUPANIJA

Jučer poginula osoba na prometnici Brestovac - Daranovci druga je smrtno stradala osoba ove godine u prometu. Kako neslužbeno saznajemo, radi se o osobi s novogradiškog područja. Prošle godine u prva tri mjeseca nije bilo poginulih na cestama naše županije.
Kako je rekla glasnogovornica PU požeško-slavonske Ivana Radić, u prvom tromjesečju ove godine za razliku od prošle ima neznatnih 3 posto više prometnih nesreća, ukupno 104 ali je i 9 osoba manje nastradalo. Najviše je bilo slijetanja vozila s ceste, 39 posto tj. 30 nesreća kojima je kao najčešća okolnost prethodila nepropisna i neprimjerena brzina uvjetima na cesti.
Broj prometnih prekršaja - I. tromjesečjePP Požega - 1213PP Pleternica - 707 PP Pakrac - 520
Ukupno je u prva tri mjeseca ove godine zabilježeno 2.440 prometnih prekršaja što je za 499 ili 17% manje nego u istom razdoblju lani. Najviše ih se odnosi na nedopuštenu brzinu - 882 prekršaja te 343 prekršaja zbog nekorištenja pojasa. Kazne za nepropisno parkiranje i zaustavljanje vozila dobilo je 213 vozača.
Glasnogovornica Radić još jednom statistikom pokazala da smo što se sigurnosnog pitanja tiče u samom vrhu sigurnosti u državi. Tako ističe da je od siječnja do kraja ožujka zabilježeno 138 kaznenih djela koja se gone po službenoj dužnosti što je za 23 posto manje (40 djela) nego lani.
- Ako promatramo kaznena djela po službenoj dužnosti razriješeno ih je 115 iz tekuće i 23 djela iz ranijih godina te koeficijent naknadne otkrivenosti, ako i koeficijent razriješenosti iznose 100 posto - pojasnila je statistiku glasnogovornica Ivana Radić.
Naglasila je kako je znatno smanjen broj teških krađa kojih je zabilježeno 13. Prošle godine ih je bilo 33. Teške krađe čine čine najveći dio imovinskog kriminaliteta te su ujedno bitan segment u stvaranju osjećaja sigurnosti kod građana, rekla je Radić.
Ukupna materijalna šteta nastala kaznenim djelima 2016. - 371.985 kn (67 posto manje nego 2015.)2015. - 1.133.333 kn
Zbog osnovane sumnje da su počinili kaznena djela u prva tri mjeseca ove godine prijavljeno je 69 osoba muškog i 14 osoba ženskog spola.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
EU PROJEKT: Energetska obnova višestambene zgrade na adresi Vinogradska 7, Pleternica - NPOO.C7.2.I1.01.0154
09. 06. 2026.
Požeški športski savez ponovno organizira besplatnu Školu plivanja za djecu i mlade s teškoćama
09. 06. 2026.
Povjerovala u brzu zaradu od kriptovaluta pa ostala bez većeg iznosa novca
09. 06. 2026..jpg)
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je: