Narednik udaljen s dužnosti jer je nogom udario ročnicu
INCIDENT U POŽEŠKOJ VOJARNI

Zapovjednik Središta za temeljnu obuku u Požegi udaljio je jučer s dužnosti stožernog narednika D.K. te je protiv navedenog pokrenut stegovni postupak zbog samovolje u obnašanju dužnosti na službi tijekom rada s dragovoljnim ročnicima, objavljeno je u priopćenju Ministarstva obrane RH.
Dočasnik je, naime, u nedjelju oko sat i pol iza ponoći utvrdio kršenje vojne stege kod nekoliko ročnika i ročnica pa im je naredio da rade sklekove. Potom je nogom udario ročnicu dok je vježbala, tako je barem izjavila ročnica koja je odmah preventivno upućena u Opću županijsku bolnicu Požega te je poslije liječničkog pregleda vraćena u vojarnu.
Zapovjedništvo Hrvatske kopnene vojske, navodi se dalje u priopćenju MORH-a, odmah je po saznanju formiralo Povjerenstvo za ispitivanje i utvrđivanje okolnosti koje su dovele do tog događaja. Zapovjednik Dragutin Repinc poslao je načelnika Stožera brigadnog generala Alojza Tomaševića u Požegu. Svi sudionici navedenog događaja izrazili su žaljenje zbog incidenta koji se još uvijek istražuje.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
Kutjevački tamburaški orkestar oduševio publiku u atriju Dvorca Kutjevo
23. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
