Naši ljudi iz Njemačke dovezli 1,8 tona pomoći za Gradac
HUMANITARNA AKCIJA

Humanitarna pomoć sa svih strana nastavlja dolaziti u poplavljena područja, pa tako i u Gradac i Pleternicu. Danas smo svjedočili dolasku velike donacije naših ljudi iz Njemačke, točnije gradića Obertshausena koji je smješten u blizini Offenbacha. Skupina od 40-ak iseljenika s područja Požeštine i njihovih prijatelja i susjeda Nijemaca, prikupila je pomoć u hrani, odjeći, obući, lijekovima i drugim potrepštinama kojima su napunili šleper. Pomoć je danas stigla u Dervišagu odakle će se dalje preraspodijeliti ljudima koji su pretrpjeli štetu u svojim domovima u Gradcu i Pleternici.
- Akciju je pokrenula gospođa Romana Romanik, a mi koji smo s ovog područja, odmah smo se uključili. Pomogli su nam i naši prijatelji Nijemci i Talijani. Ja sam inače privatnik, uzeo sam si par dana slobodno da organiziram prijevoz i to prevezem do gospođe Ane Kresić u Dervišagi, a ona ima popis poplavljenih kućanstava kojima će se onda podijeliti paketi. Nadamo se da ćemo na taj način barem malo pomoći ljudima u nevolji - ispričao nam je Ringo Staudt kada je dovezao kamion s prikolicom u kojoj je bilo oko 1,8 tona humanitarne pomoći.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
