Alles nogometno prvenstvo
Život

Naši ljudi iz Njemačke dovezli 1,8 tona pomoći za Gradac

HUMANITARNA AKCIJA

Naši ljudi iz Njemačke dovezli 1,8 tona pomoći za Gradac

Humanitarna pomoć sa svih strana nastavlja dolaziti u poplavljena područja, pa tako i u Gradac i Pleternicu. Danas smo svjedočili dolasku velike donacije naših ljudi iz Njemačke, točnije gradića Obertshausena koji je smješten u blizini Offenbacha. Skupina od 40-ak iseljenika s područja Požeštine i njihovih prijatelja i susjeda Nijemaca, prikupila je pomoć u hrani, odjeći, obući, lijekovima i drugim potrepštinama kojima su napunili šleper. Pomoć je danas stigla u Dervišagu odakle će se dalje preraspodijeliti ljudima koji su pretrpjeli štetu u svojim domovima u Gradcu i Pleternici.

- Akciju je pokrenula gospođa Romana Romanik, a mi koji smo s ovog područja, odmah smo se uključili. Pomogli su nam i naši prijatelji Nijemci i Talijani. Ja sam inače privatnik, uzeo sam si par dana slobodno da organiziram prijevoz i to prevezem do gospođe Ane Kresić u Dervišagi, a ona ima popis poplavljenih kućanstava kojima će se onda podijeliti paketi. Nadamo se da ćemo na taj način barem malo pomoći ljudima u nevolji - ispričao nam je Ringo Staudt kada je dovezao kamion s prikolicom u kojoj je bilo oko 1,8 tona humanitarne pomoći.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja