Nastavljena višegodišnja tradicija suradnje
DJECA NA SKIJANJU U SLOVAČKOJ

Od jučer 37 učenika osmih i sedmih razreda osnovnih škola iz Pakraca, Lipika i Poljane, uz pratnju sedam nastavnika i voditelja Stjepana Benkovića boravi u prijateljskom slovačkom gradu Dolnym Kubinu gdje će do 10. siječnja provoditi različite sportske aktivnosti, prvenstveno skijanje na obližnjem skijalištu, ali i koristiti ogromni aqua park kojim raspolaže taj slovački grad približne veličine Daruvara.
To je nastavak višegodišnje suradnje koje imaju jedinice lokalne samouprave Pakraca i Lipika sa slovačkim općinama i gradovima Jasenova, Revuce i Dolny Kubin čiji dio je dolazak slovačkih osnovnoškolaca ljeti na odmaralište HCK Pakrac "Cvrčak" na Viru, a naše djece zimi gdje skijaju na skijalištu Kubinska hala.
Kao i ranijih godina gradovi Pakrac i Lipik podmiruju troškove putnog i zdravstvenog osiguranja te prijevoza što iznosi oko 20.000 kuna, a Slovaci osiguravaju smještaj i prehranu. Ljeti je obratno. Od ove godine roditelji podmiruju troškove ski karte (6 eura dnevno), kao i eventualni najam opreme na skijalištu (za tjedan dana oko 65 eura), rekla nam je Dubravka Špančić, stručna suradnica u pakračkoj gradskoj upravi.
Odabir djece je bio po principu javljanja roditelja. Krenulo se je od osmih razreda, a autobus je popunjen učenicima mlađih razreda.
izvor: www.pakrackilist.hr
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Pobjednik Šahovskog turnira u Čaglinu 84-godišnji velemajstor Milan Vukić iz Banja Luke
10. 08. 2026.
Molitveno bdijenje u požeškoj crkvi sv. Lovre u predvečerje svečeva blagdana
10. 08. 2026.
Osušeni vijenci braniteljima: Gdje je odgovornost Komunalca i direktorice Puntarić?
09. 08. 2026..jpg)
Anketa
Koji je najveći problem slavonske poljoprivrede?