Policija upozorava: Prošle subote u gradu zatečeno sedmero djece
POJAČANE MJERE IZA 23 SATA

Policija je od prošlog vikenda krenula s pojačanim mjerama nadzora osoba mlađih od 16 godina koje se nađu u gradu nakon 23 sata bez pratnje odrasle osobe. U subotu ih je zatečeno sedmero na području PU požeško-slavonske, pozvani su njihovi roditelji te je obaviješten Centar za socijalnu skrb.
- Radi se o preventivno-represivnoj akciji koja se vodi na nivou cijelog MUP-a, a naša Policijska uprava se također uključila. Policija nema mogućnost kazniti roditelje čija djeca se nađu vani poslije 23 sata bez nadzora, to je dalje u nadležnosti Centra za socijalnu skrb. Intenzivno će se sljedećih tjedana raditi na tome, a cilj je da roditelji paze da im djeca ne budu kasno u gradu bez nadzora odraslih. Osim toga, provodimo i akciju pojačanog nadzora točenja alkohola maloljetnim osobama. Prošlog vikenda nijedan ugostitelj nije uhvaćen u tome, ali akcija se nastavlja - rekla nam je Ivana Radić, glasnogovornica PU požeško-slavonske.
Iz policije podsjećaju i vlasnike bicikala da ih trebaju maksimalno osigurati od krađe koja je česta tijekom ljetnih mjeseci.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:



