Požeški vjernici proslavili Bogojavljenje (foto)
MISA U KATEDRALI

Na svetkovinu Bogojavljenja požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je euharistijsko slavlje u Katedrali sv. Terezije Avilske. Na početku su nastupila djeca koja su pod vodstvom sestre Karoline Miljak uprizorila trojicu mudraca s istoka i protumačila značenje Bogojavljenja kao Dana Svetog djetinjstva i pozvala na molitvu i žrtvu te novčani dar za gladnu djecu u misijskim zemljama. Biskup je u pozdravu istaknuo kako trojica mudraca predstavljaju pogane koji su našli put do Krista, prihvatili ga i poklonili mu se te tako označavaju Crkvu u njezinom katolicitetu kojim obuhvaća sve narode i u svim vremenskim epohama. Ujedno je spomenuo kako je sinoć i u Katedrali blagoslovljena voda koja nas podsjeća da je Isus svojim krštenjem u Jordanu posvetio vodu i cijelu prirodu usmjerio prema njezinoj punini. Pozvao je nazočne da u toj širini vjere u svoje srce danas na poseban način uključe siromašnu i gladnu djecu u misijskim zemljama te im iskažu svoju dobrotu kao što ju je nama svima iskazao Isus Krist, objavljeno je na stranicama Požeške biskupije.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
Kutjevački tamburaški orkestar oduševio publiku u atriju Dvorca Kutjevo
23. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
