Predstavnici Grada i vatrogasaca posjetili talijanski Trento
RAZMJENA ISKUSTAVA

Suradnja u području gospodarstva, obrazovanja i kulture bila je povod posjeta predstavnika grada Požege talijanskom gradu Trentu.
S predsjednicom Gradskog vijeća Trenta, Lucijom Coppola, susreli su se zamjenik gradonačelnika Požege Darko Puljašić, predsjednik DVD-a Požega Šimun Miletić i zapovjednik JVP Požega Zdenko Mautner.
- Osim o sustavu vatrogastva, razgovarali smo o drugim oblicima suradnje. Trento je grad sa starom gradskom jezgrom za čiju su obnovi povukli sredstva iz EU fondova, a to je ono što zanima i nas u Požegi. Povezat ćemo njihov i naš EU ured kako bi razmijenili iskustva - rekao nam je Puljašić.
Ističe kako taj talijanski grad ima 115 tisuća stanovnika te je sveučilišni centar s oko 20 tisuća studenata.
- Imaju jako vinogradarstvo i vinarstvo, a to je ono što imamo i mi na našem Veleučilištu. Povezat ćemo se i u tom području. Upoznali su nas s dobrim primjerima u radu muzeja i kazališta i zasigurno su neki od njih primjenjivi i kod nas - dodao je Puljašić.
Poveznica između Požege i Trenta je Eduard Cucek, naš bivši sugrađanin koji je s obitelji u Italiju odselio prije desetak godina.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
