Crna kronika

Štagalj potpuno izgorio, vatrogasci spasili kuću

POŽAR U CEROVCU

Štagalj potpuno izgorio, vatrogasci spasili kuću

Požar na štaglju iza obiteljske kuće u mjestu Cerovac kod Jakšića izbio je danas oko podneva. Na intervenciju su poslani vatrogasci DVD-a Jakšić, DVD Kutjevo, a pomogli su i djelatnici JVP Požega s jednom cisternom.

- Zaprimili smo dojavu oko 12,35 i brzo smo bili na mjestu događaja s dva vozila i 11 vatrogasaca. Požežani su došli s cisternom jer nam je nedostajalo vode za gašenje, a potom smo u pomoć pozvali i kolege iz Kutjeva, koji su se odazvali s 3 vozila i osam vatrogasaca. Uspjeli smo zaustaviti prodor vatre u kuću. Zahvatila je krovište, ali kuća je spašena pa možemo reći da je intervencija bila uspješna - rekao nam je Vjekoslav Jakoubek, zapovjednik intervencije u DVD-u Jakšić.

U požaru je izgorio štagalj. Vatra je u potpunosti ugašena oko 15 sati.

Dodano 13. prosinca

Provedenim očevidom policija je utvrdila da je uzrok požara pepeo i ostaci užarenog gorivog materijala iz peći na kruta goriva koji je u papirnatoj vrećici odložen u gospodarskoj zgradi , a koji se potom zapalio te se požar proširio na unutrašnjost gospodarske zgrade u kojoj su se nalazili razni zapaljivi predmeti. U požaru je u potpunosti izgorjelo krovište gospodarske zgrade kao i predmeti u njoj te dio krovišta obiteljske kuće. Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko desetaka tisuća kuna, javljaju iz PU požeško-slavonske.

FOTOOvdje pogledajte više fotografija.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana