Stotine novinara pridružili se štrajku djelatnika Večernjeg
NOVINARI ZA SLOBODU MEDIJA

U znak potpore kolegama iz Večernjeg lista - više stotina novinara iz gotovo svih redakcija u zemlji održalo je prosvjednu šetnju od Novinarskog doma do zgrade Vjesnika u kojoj se nalazi redakcija Večernjeg lista. Kažu - riječ je o borbi za prava svih novinara u Hrvatskoj, odnosno za potpisivanje granskoga kolektivnog ugovora. Podsjećaju da se novinarima u posljednje vrijeme sve više smanjuju i materijalna i nematerijalna prava, a što predstavlja i udar na slobodu medija.
U jednosatni štrajk solidarnosti danas su stupili i novinari Jutarnjeg, Vjesnika, Novog lista, a kolege iz Glasa Istre prosvjedovat će cijeli dan.
Mislim da je doista u svijesti hrvatskih novinara potpuno jasno da ovo nije samo problem Večernjeg lista već svih hrvatskih novinara, rekao je glavni sindikalni povjerenik Večernjeg lista Anton Filić.
Predsjednik Hrvatskog novinarskog društva Zdenko Duka istaknuo je kako ovaj prosvjed nije samo sindikalna potpora nego je u pitanju prosvjedna šetnja za bolje novinarstvo u Hrvatskoj.
Novinar Novog lista Dražen Simić smatra da je problem u velikoj gospodarskoj krizi i padu tiraže, i načinu kako se dio poslodavaca ponaša prema novinarima, i potrebi potpisivanja kolektivnog ugovora na razini cijele države.
Sindikat novinara Hrvatske organizirao je današnju šetnju u znak potpore novinarima Večernjeg lista, koji štrajkom započetim 23. ožujka zbog nepotpisivanja kolektivnog ugovora pridonose borbi svih novinara za zaštitu temeljnih radnih i profesionalnih prava kolektivnim ugovorom.
Predstavnike zaposlenika Večernjeg lista primio je jučer predsjednik Ivo Josipović. Upoznali su ga s razlozima štrajka, a on je poručio kako je kolektivno pregovaranje temelj socijalnog dijaloga, piše HRT.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti


Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:

