Traktorom sletio u jarak; od pogibije ga spasio betonski zid
NESREĆA U GOLOBRDCIMA

U prometnoj nesreći koja se oko 21,30 dogodila u Golobrdcima pored Požege život je zamalo izgubio 65-godišnji muškarac. Od supruge koju smo zatekli na mjestu nesreće doznali smo da je bio pod utjecajem alkohola te da se vraćao iz Požege.
- Nazvao me šogor iz Ulice Ante Starčevića i pitao me je li mi muž došao kući. Rekla sam mu da nije, a on mi je uplašeno rekao da je upravo prošla hitna te da provjerim da mu se nije što dogodilo. Sišla sam u selo i vidjela kako ga upravo izvlače ispod traktora. Ljuta sam jer je skoro poginuo svojom krivnjom – prepričava supruga nastradalog.
Ispod prevrnutog traktora unesrećenoga su izvlačili pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Požega i hitne pomoći. Kažu kako u prvi mah nije davao nikakve znakove jer je najvjerojatnije bio u šoku. Kad su prišli traktoru i htjeli rezati lim kako bi došli do njega, rekao im je da to ne rade te su mu pomogli da se izvuče ispod traktora. Vozilom hitne pomoći prevezen je u požešku bolnicu.
Kontrolu nad traktorom vozač je izgubio u blagom zavoju na samom ulazu u selo. Krivudao je te sletio u lijevi kanal. Od težih posljedica spasio ga je betonski zid na koji se traktor naslonio te se unesrećeni našao u praznom prostoru između zida i traktora.
Mještani kažu da je hitnu nazvao mladić koji je pješice naišao u tom trenutku te vidio sve što se dogodilo.
Očevid u Golobrdcima još uvijek traje.
Dodano 5. lipnja
U policijskom se izvješću navodi da je 65-godišnjak, traktorom marke Ursus kojem je bila pridodana neregistrirana prikolica ručne izrade, upravljao prije stjecanja prava na upravljanje. Dolaskom do zavoja ulijevo nije prilagodio brzinu kretanja vozila te je sišao s kolnika i nastavio vožnju po putnoj bankini. Prešao je na suprotnu stranu kolnika i sletio u putni kanal. U prevrtanju traktora i prikolice teško je tjelesno ozlijeđen. Protiv njega slijedi prekršajna prijava.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
ODRŽANA SKUPŠTINA AK POŽEGA: Unatoč rastu broja članova, klub poslovnu godinu završio s gubitkom
07. 05. 2026.NA PLETERNIČKOJ TRŽNICI: Najbolje pite pripremile Anđa Sivonjić i Zora Valentić
06. 05. 2026.
Od stipendija budućim liječnicima do besplatnog ljetovanja: Županija, gradovi i općine nastavljaju sa zajedničkim projektima
06. 05. 2026.

Anketa
Novi dizajn 034portala mi je: