Uhićen vlasnik agencije Express Tours koji je prevario i jakšićke učenike: ¨Neka vrati novac¨
DOLIJAO PREVARANT

Vlasnik agencije Express tours iz Čakovca Tihomir Kokolek uhićen je na graničnom prijelazu Novo Virje. Kokolek je nestao u lipnju kada su prevareni roditelji i djeca saznali da novca koji su uplatili nema, a da smještaj koji su trebali imati nije niti osiguran niti rezerviran. Kokolek je rekao kako se od prijetećih poruka prevarenih roditelja i učenika sakrio u Tunisu.
Jedni od prevarenih učenika bili su i učenici tada 7. razreda osnovne škole u Jakšiću koji su kasnije u rujnu ipak putovali na ekskurziju tako što im je novac za to skupljen u mnogobrojnim humanitarnim akcijama.- Ovo mi je prva vijest da je uhićen. Što reći osim da smo taj izlet na kraju odradili s Jakšićanima i dobrim ljudima - rekao je ravnatelj jakšićke škole Boško Obradović. Dodao je kako su nedavno bili na policiji jer, kako je rekao, Državno odvjetništvo pokreće postupak protiv Kokoleka.
- Bilo bi najbolje da se novac vrati oštećenim roditeljima i učenicima, ali to je teško očekivati jer je njegova tvrtka bankrotirala, teško je biti u ovoj situaciji optimist - rekao je Obradović.
U lipnju je Kokolek tvrdio da je agencija zapala u probleme zbog dugova roditelja iz prijašnjih sezona maturalnih putovanja. Kokolek se šest mjeseci skrivao, nedavno je sletio avionom u Austriju te je potom uhićen. Koliko je točno škola i učenika prevareno još uvijek se utvrđuje.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
ODRŽANA SKUPŠTINA AK POŽEGA: Unatoč rastu broja članova, klub poslovnu godinu završio s gubitkom
07. 05. 2026.NA PLETERNIČKOJ TRŽNICI: Najbolje pite pripremile Anđa Sivonjić i Zora Valentić
06. 05. 2026.
Od stipendija budućim liječnicima do besplatnog ljetovanja: Županija, gradovi i općine nastavljaju sa zajedničkim projektima
06. 05. 2026.

Anketa
Novi dizajn 034portala mi je: