Umjesto turističkih informacija čitajte o zdravstvenom osiguranju u Kentuckyju
HAKIRANE STRANICE

"Sada smo u izradi naših stranica pa je to možda to. Na našoj stranici jutros nije bilo ničega takvog. Pogledat ću s kolegama koji rade na stanici kako mogu tome doskočiti", odgovara Silvija Podoljak, direktorica Turističke zajednice Grada Požege nakon što je saznala da su internetske stranice TZ-a napadnute takozvanim "Pharmacy hack" napadom.
Normalni sadržaji su netaknuti, ali korisnici koji na stranice dolaze preko pretraživača mogu slučajno završiti čitajući tekstove o zdravstvenom osiguranju u Kentuckyju ili hipotekarnim kreditima na finskom jeziku.
Pomalo komični sadržaji, koji dulje vrijeme neprimjetno stoje na stranicama Turističke zajednice, samo su dio problema. Njihov sadržaj i izgled za prosječnog turista je zastario i ne pruža dovoljno kvalitetnih informacija. To priznaje i direktorica Podoljak. Radi se na novim stranicama koje bi trebale biti zanimljive turistima, ali i Požežanima.
- Plan je napraviti veći zahvat. Stranica dugo nije mijenjana pa uređujemo novu koja će biti gotova kroz par mjeseci. Iz Hrvatske turističke zajednice imamo nekakve upute o izgledu. Sadržavat će sve turističke informacije o gradu, sve ono što se može naći u njemu. Imat će knjižicu događanja i to ne samo onih koja mi organiziramo već svih, to je cilj. Sadržavat će informacije o kolodvorima, taksi službi, restoranima, kafićima, sve servisne informacije, sve što se može vidjeti, kušati, raditi i gdje odsjesti. Imat će informacije vezane uz dolazak u grad i obilaske s vodičem, besplatne mape i brošure. Znam da je ova stara loša i da joj svašta nedostaje. Neke fotografije, primjerice, nisu usklađene s modernim rezolucijama. Idemo u novu priču s novom stranicom koja će biti puno bolja, kojom ćemo se ponositi - kaže Silvija Podoljak.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti


Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:


