Volonterke Udruge Mi prodaju radove za pomoć djeci
POMAŽU I NA SNIJEGU

Usprkos niskim temperaturama i snijegu u Požegi smo zatekli četiri mlade gimnazijalke na štandu Udruge roditelja djece sa posebnim potrebama MI.
- Slabo ide, loše je vrijeme. Skupljamo novac za djecu s posebnim potrebama i financiranje udruge koja ima nekoliko zaposlenih i puno programa koje treba platiti. Nemamo nikog u obitelji sa posebnim potrebama, samo dobro iskorištavamo vrijeme. Volontiramo od ljeta, imamo puno slobodnog vremena pa smo se uključile - rekla nam je nasmijana volenterka Adriana Štrapajević.
Na štandovima su tri puta tjedno, po svim uvjetima, od ljeta do zime, a vole se i igrati sa štičenicima udruge.
- Danas smo zaradile samo 100 kuna. Nekad netko uzme više toga i da 50 kuna, nekad ljudi i ostave novac bez da išta uzmu. Roditelji su izrađivali ove radove, a svi su rađeni uz ljubav i druženje s djecom. Sudjelujemo ponekad i mi, družimo se, crtamo, izrađujemo neke stvari. Ima ih nešto malo i starijih, nemamo nekoga omiljenog svi su nam dragi, sa svakim smo podjednako trudimo. Cijene ovih proizvoda su simbolične, ljudi daju koliko mogu i žele. Nije bit u stvarima i koliko se materijalno daje, nego da je od srca - kazale su nam raspoložene Milka, Iva i Matea.
Vesele volonterke pokazuju predivne radove koje im nije bilo problem prodavati uz veliki topli osmijeh unatoč hladnom vremenu i pozvale su sve da navrate i kupe nešto te pomognu udruzi kako bi osigurala bolje uvjete svojim štićenicima.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
Kutjevački tamburaški orkestar oduševio publiku u atriju Dvorca Kutjevo
23. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
