Vrijedne Pčelice: Nakon prve berbe mališani napravili sok (foto)
DJEČJI VRTIĆ TRATINČICA

Skupina "Pčelice" Dječjeg vrtića Tratinčica u Pleternici berbom grožđa i pravljenjem soka započela je jesenski program. Mališani su jučer posjetili vinograd obitelji Markota i nabrali dvije kante grožđa od kojeg su danas napravili 8 litara soka.
Prema riječima ravnateljice Ljiljane Petrović, ideja o izradi soka je došla spontano.
- Odlučili smo se na izlet u vinograd, a kada smo već tamo onda smo sudjelovali u berbi pa smo si sami nabrali naše grožđe za sok - pojašnjava ravnateljica.
Klinci su oduševljeni idejom o izradi soka. Prijateljice iz vrtića, Magdalena Terzić i Ana Putrić kažu da im je najzanimljivije bilo u vinogradu, a mi smo ih zatekli kako rukama cijede sok iz grožđa.
- Meni je bilo zakon! Najbolje mi je bilo kad sam rezao škaricama. Volio bih i da od drugog voća pravimo sokove - kaže 6-godišnji Luka Markanjević. Njegov kolega Roko Raguž dodaje kako je sretan jer će piti domaći sok, koji je bolji nego kupovni.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:



