Biskup Ivo pohodio Dom za odrasle osobe u Ljeskovici
U tijeku svojih preduskrsnih pohoda osobama u posebnim životnim okolnostima, požeški biskup Ivo Martinović, u pratnji tajnika Mateja Filipovića pohodio je 28.

U tijeku svojih preduskrsnih pohoda osobama u posebnim životnim okolnostima, požeški biskup Ivo Martinović, u pratnji tajnika Mateja Filipovića pohodio je 28. ožujka 2026. Dom za odrasle osobe u Ljeskovici nedaleko Požege u kojem boravi više od 300 korisnika.
Susret je započeo prigodnim programom korisnika u velikoj dvorani Doma. Na početku je ravnateljica Rada Matoš u ime korisnika i djelatnika Doma zahvalila biskupu za pastirski pohod kojim im je iskazao blizinu i podršku, a predstavnici korisnika uručili su mu prigodni dar. Biskup je potom u svom obraćanju zahvalio ravnateljici, djelatnicima i korisnicima na toploj dobrodošlici, istaknuvši kako ga je osobito dirnule riječi iz molitve korisnika Darka u kojoj se govori: „Hvala ti, Isuse, što si uskrsnuo.“ Naglasio je kako u tim riječima zahvalnosti prepoznajemo srž kršćanske vjere, iako otajstvo uskrsnuća nadilazi ljudsku spoznaju i logiku.
Govoreći o značenju Uskrsa, biskup Ivo je istaknuo kako je Isus svoju ljubav na osobit način pokazivao najpotrebnijima, bolesnima, odbačenima i prezrenima, svjedočeći da su svi ljudi jednako dragocjeni u Božjim očima, bez povlastica i razlika kakve često postoje među ljudima.
Podsjetivši na događaje Isusove muke, biskup je istaknuo značenje Kristova križ u kojega su utkane i sve ljudske i da on predstavlja najveće djelo Božje ljubavi, ali da Isusova smrt nije kraj, nego početak novoga života kojeg što slavimo u Uskrsu.
„Uskrs je temelj naše vjere jer nam objavljuje da se naš život na otajstven način nastavlja kod Boga“, poručio je biskup, dodajući kako je to izvor kršćanske radosti i nade u vječni život u ćemo biti svi jednaki u Božjoj slavi.
Osvrnuvši se na duhovnu pripravu za proslavu Uskrs, biskup je pohvalio korisnike i djelatnike što su pristupili sakramentu pomirenja i sudjelovali u svetoj misi koju je imao župnik Čaglina velečasni Milan Klobučar, naglasivši kako je svima potrebno Božje milosrđe.
Na kraju im je uputio riječi ohrabrenja, istaknuvši kako želi posvjedočiti blizinu Crkve i Požeške biskupije te ih podsjetiti da su dragocjeni u Božjim očima. „Vaš život jednako je vrijedan kao i moj“, poručio je, naglasivši kako svatko ima svoje poslanje i neprocjenjivo dostojanstvo Bogu.
Zaželjevši svima da uskrsna radost ispuni njihova srca unatoč životnim poteškoćama, biskup je čestitao Uskrs korisnicima i djelatnicima Doma.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
