Biskup Ivo primio provincijalnu poglavaricu Marijinih sestara
U Biskupskom domu u Požegi 26.

U Biskupskom domu u Požegi 26. kolovoza 2025. biskup Ivo Martinović primio je s. Samuelu Markanović, provincijalnu poglavaricu Marijinih sestara čudotvorne medaljice. Susretu su nazočili ravnatelj Doma pape Ivana Pavla II. u Požegi Josip Klarić te kućna predstojnica s. Lidija Đorđević, koja djeluje u zajednici Marijinih sestara u Svećeničkom domu u Požegi.Biskup i provincijalka osvrnuli su se među ostalim na djelovanje sestara koje u Požegi uz brigu o umirovljenim svećenicima u Domu, daju svoj doprinos i u drugim biskupijskim središnjim ustanovama, kao što je briga za crkvu sv. Lovre te o sestrama na Strmcu koje svojom karizmom služe bolesnicima. Dotaknuli su se i drugih tema iz života Provincije Marijinih sestara i Požeške biskupije. Biskup je zahvalio s. Samueli za razumijevanje i istaknuo veliku požrtvovnost s kojom Marijine sestre djeluju u Požeškoj biskupiji na nekoliko područja njihovog rada.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

30 GODINA KUD BERDA: Zahvalnice dobili zaslužni članovi, a posthumno osnivači Klarić i Mišković
08. 06. 2026.
Župa sv. Barbare iz Jakšića prvak Katoličke malonogometne lige Crkve u Hrvata
08. 06. 2026.
Od stotinjak maturanata Gimnazije 1965. godine na 61. godišnjici njih 19!
08. 06. 2026..jpg)
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
