Blažević i Glaviću po 3, Vlašić Iljkić 2 saborska Odbora
Nakon što je 16. svibnja 2024. godine konstituiran Hrvatski sabor, u koji su kao predstavnici iz Požeško-slavonske županije izabrani Anamarija Blažević (HDZ), Željko Glavić (HDZ) i Martina Vlašić Iljkić (SDP), konstituirani su i saborski Odbori. Tako je Anamarija Blažević im…

Nakon što je 16. svibnja 2024. godine konstituiran Hrvatski sabor, u koji su kao predstavnici iz Požeško-slavonske županije izabrani Anamarija Blažević (HDZ), Željko Glavić (HDZ) i Martina Vlašić Iljkić (SDP), konstituirani su i saborski Odbori.
Tako je Anamarija Blažević imenovana članicom Odbora za poljoprivredu, Odbora za obitelj, mlade i sport i Odbora za međuparlamentarnu suradnju, a postala je i članica Izaslanstva Hrvatskoga sabora u Parlamentarnoj dimenziji Srednjoeuropske inicijative.
Željko Glavić postao je član Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku, Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu te Odbora za zaštitu okoliša i prirode. Doznajemo kako je Glavić priželjkivao postati predsjednik Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku, a gdje bi dobio poseban ured, tajnicu, nekoliko zaposlenika u službi te plaću u visini ministarske, no to mu nije pošlo za rukom. Preduhitrila ga je MOŽEMO!-ova Ivana Kekin. Ipak, ne može ostati nezadovoljan.
Martina Vlašić Iljkić postala je zamjenica predsjednika Odbora za ratne veterane te članica Odbora za obitelj, mlade i sport. Ovo je već drugi saziv sabora u kojem je Vlašić Iljkić zastupnica, baš kao i Blažević, a koja je u 10. sazivu ušla kao zamjena Josipu Aladroviću, dok je ovaj put bila zamjena Antoniji Jozić.
Našim zastupnicima želimo uspješan rad!
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:



