Članovi Big benda Požega virtualnom jazz razglednicom proslavili 9. rođendan
Iako smo svi zatvoreni u svoja četiri zida zbog koronavirusa, to nije spriječilo članove Big benda Požega da proslave svoj deveti rođendan.

Iako smo svi zatvoreni u svoja četiri zida zbog koronavirusa, to nije spriječilo članove Big benda Požega da proslave svoj deveti rođendan. Sve ono u čemu oni najvše uživaju morali su otkazati, a to su koncerti i gostovanja u različitim krajevima Lijepe naše. Ipak koronavirus ih nije spriječio da virtualnom jazz razglednicom, iz svojih kućnih studija proslave deveti rođendan.
Požeški Big bend u proširenom sastavu itekako uigrano zvuči, a s obzirom na trenutnu situaciju, pokazali su da glazba nema granica te da želja za muziciranjem nema zapreka.
“Malo nas je više, i neka nas je. Požega na taj način pokazuje da ima ogroman potencijal jer orkestar je sastavljen uglavnom od Požežana”, ističe Zvjezdan Marijanović iz Big banda Požega.
Članovi Big benda Požega uživaju u svakoj sekundi te ističu da pripremaju pravu senzaciju za onu jubilarnu 10. Godišnjicu.
“10. rođendan će biti bomba. Ima da sve ovo što smo propustili na godinu zakucamo još bolje, da nam proslava bude okrugla. Bit će to pravi party”, najavljuje član Big Banda Damjan Pirović.
Ostvarili su suradnju s najvećim imenima domaće jazz scene, a kako kažu, društvene mreže su im otvorile golemu svjetsku pozornicu.
“Od jazz standarda do fusion jazza - za trubača Karla Ćavara eksperimentiranju nema kraja: Definitivno je to posebna prilika da se svi izrazimo na onaj način na koji do sada nismo stigli”, napominje Karlo Ćavar.
Pa kad iz svojih kućnih studija udruže glazbene snage, nimalo ne sumnjamo da će s lakoćom nadoknaditi koncerte koje su proteklih tjedana morali otkazati, no već na ljeto čeka ih nova turneja.
(IZVOR: www.magazin.hrt.hr)
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
ODRŽANA SKUPŠTINA AK POŽEGA: Unatoč rastu broja članova, klub poslovnu godinu završio s gubitkom
07. 05. 2026.NA PLETERNIČKOJ TRŽNICI: Najbolje pite pripremile Anđa Sivonjić i Zora Valentić
06. 05. 2026.
Od stipendija budućim liječnicima do besplatnog ljetovanja: Županija, gradovi i općine nastavljaju sa zajedničkim projektima
06. 05. 2026.

Anketa
Novi dizajn 034portala mi je: