Grad Požega nastavlja međunarodnu suradnju s partnerskim gradom Uzhgorodom u Ukrajini
U okviru službenog posjeta partnerskom gradu Uzhgorodu u Ukrajini, predsjednik Odbora za međugradsku i međunarodnu suradnju Grada Požege doc.dr.sc.

U okviru službenog posjeta partnerskom gradu Uzhgorodu u Ukrajini, predsjednik Odbora za međugradsku i međunarodnu suradnju Grada Požege doc.dr.sc. Berislav Andrlić i potpredsjednik doc.dr.sc. Marko Šostar sudjelovali su na svečanom prijemu kod gradonačelnika Bohdana Andriiva. Tijekom razgovora definirani su daljnji projekti u području znanosti, obrazovanja, poduzetništva i kulture te novi posjeti u okviru znanstvenih i turističkih događanja u oba grada partnera.
Naredni sastanak uključio je posjet Nacionalnom sveučilištu u Uzhgorodu gdje je sa rektorom Volodymyrom Smolankom potpisan Erasmus ugovor za naredno programsko razdoblje 2021-2027. godine. Sa Olexandrom Bilakom, voditeljem regionalnog ureda za međunarodnu suradnju Zakarpatske regije, definirane su mogućnosti pomoći ukrajinskim kolegama u području pripreme i provedbe projekata u procesu pristupanja Ukrajine Europskoj Uniji. Cjelokupni događaj koordinirao je dekan Ekonomskog fakulteta Vitaliy Serzhanov, ujedno i dugogodišnji gostujući Erasmus profesor na Veleučilištu u Požegi, koji redovito šalje svoje studente na mobilnost u Požegu.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
