Alles nogometno prvenstvo
Društvo

Grad Požega pristupio članstvu Zaklade Vrhbosanske nadbiskupije

Zamjenik gradonačelnika Ferdinand Troha prisustvovao je dana 9.

Slika

Zamjenik gradonačelnika Ferdinand Troha prisustvovao je dana 9. srpnja svečanom potpisivanju ugovora o pristupanju Grada Požege članstvu Zaklade Vrhbosanske nadbiskupije koje je održano u Vukovaru.Zaklada Vrhbosanske nadbiskupije je neprofitna organizacija usmjerena na humanitarno i socijalno djelovanje. Osnovana je u veljači 2020. godine sa sjedištem u Vukovaru sa svrhom pružanja potpore u provođenju humanitarnih aktivnosti usmjerenih na dobrobit bolesnih, starih i nemoćnih osoba, djece predškolske dobi, učenika, studenata, mladih, fizičkih i pravnih osoba te pomaganje projekata u Republici Hrvatskoj i Vrhbosanskoj nadbiskupiji. Ured Zaklade u Vukovaru otvoren je 12. lipnja, a nazočio mu je predsjednik Vlade RH Andrej Plenković koji je tom prilikom istaknuo važnost odnosa s Bosnom i Hercegovinom.

- Povećali smo znatno novčana sredstva koja su uložena u potpore konkretnih projekata – od obrazovanja, zdravstva i kulture do gospodarstva. Povećali smo trgovinske odnose, intenzivirali odnose s Bosnom i Hercegovinom – otvorili dva konzulata, predstavništva gospodarske komore, radioteleviziju, uspostavili bolje prometno povezivanje. - rekao je Plenković u izjavi novinarima nakon otvorenja Ureda Zaklade.Po riječima upravitelja Zaklade, zamjenika vukovarsko-srijemskog župana Josipa Dabre, djelovanje Zaklade bit će usmjereno prema osnivanju, izgradnji, uređivanju i opremanju domova za stare i nemoćne, pružanju raznih oblika potpore starim, nemoćnim i bolesnim osobama, ali i financiranju obnove i opremanja objekata za djecu predškolske dobi, za učenike i studente. Dodjeljivat će i novčane potpore učenicima i studentima tijekom njihovog redovitog školovanja, a bavit će se i drugim humanitarnim i dobrotvornim aktivnostima.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja