Sport

HPD Gojzerica ovog vikenda na Krndiji: Izlet za ’razbiti se’

"Ove nedjelje naše ʼʼGojzericeʼʼ opet su bile aktivne.

HPD Gojzerica ovog vikenda na Krndiji: Izlet za ’razbiti se’

"Ove nedjelje naše ʼʼGojzericeʼʼ opet su bile aktivne. Organizirali su planinarski izlet iz Kutjeva u Gazije, u spomen na nikad prežaljenog Tivana - Branka Tivanovca.

Staza je bila žestoka s konstantnim usponima i silascima, s velikim visinskim amplitudama u dužini 20 i kusur kilometara. Vodiči ovog izleta bili su Vinko Krsnik iz HPD Vidim Kutjevo i Višeslav Turković iz HPD Gojzerica Požega.

U Kutjevu se okupila poveća grupa planinara s ciljem da se ʼʼdobro razbijuʼʼ, žestokom hodnjom preko Krndije. HPD Gojzerica Požega & Friendas, ekipa od 20-tak dobro pripremljenih planinara, pregazila je Krndiju u oba smjera kako bi odala počast preminulom prijatelju i družila se s ostalim planinarima s područja Slavonije.

Domaćini ovog pohoda bili su HPD Sokol Feričanci i njihov predsjednik Josip Šalek te su naše planinare ljubazno dočekali na odredištu, kod planinarske kuće Tivanovo. Osigurali su za sve posjetitelje: topli čaj, kuhano vino, friško pečene lepinje, sarmu te vatru za pečenje slanine i ostali slavonskih delicija. Bila je tu hrpa planinara iz Osijeka, Požege, Vinkovaca, Slavonskog Broda, feričanaca, Našica, Orahovice, Kutjeva, Pleternice, Đakova i ostalih dijelova ʼʼLijepe našeʼʼ.

Nakon ugodnog druženja i okripe, bio je red da se naši planinari vrate u Kutjevo prije mraka. Pošto je put dug i naporan s dugim usponom, morali su krenuti ranije kako bi se vratili u prihvatljivom vremenskom okviru.

Po povratku u Kutjevo naši planinari su se razišli svojim kućama, ali na njihovim licima mogao se očitati umor, ali i zadovoljstvo nakon ovog cjelodnevnog pohoda.

Do iduće zgode i nezgode!" - napisali su iz HPD Gojzerica Požega

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana