Inicijativa roditelja 0-24 poslala otvoreno pismo svim školama
Inicijativa roditelja 0-24 obavijestila je na korake koje će poduzeti kako bi zaštitili vlastitu djecu od epidemioloških mjera.

Inicijativa roditelja 0-24 obavijestila je na korake koje će poduzeti kako bi zaštitili vlastitu djecu od epidemioloških mjera. Također žele javnost informirati o pravima naše djece i njih samih kao njihovih roditelja i zakonskih skrbnika.
"Naime, mi smo u konzultaciji sa odvjetnikom došli do zaključaka i potvrdili naše sumnje da se prava naše djece krše. Nadalje, ne krše se samo prava nego se i ugrožava fizičko i psihičko zdravlje, a to je neprihvatljivo!
Moramo napomenuti i slijedeće,- ne prihvaćamo nikakvo objašnjenje žrtve za hipotetsko "više dobro", a ovo naše mišljenje potvrđuju i zakoni i konvencije. Apeliramo na vas da shvatite da su djeca fizička, socijalna i emotivna bića za čiji razvoj i kompletno zdravlje ste uz nas odgovorni i vi, stoga vas molimo da proučite dokument u prilogu i zaštitite našu djecu zajedno sa nama od niza kršenja prava i ugroze zdravlja, a na koje najmanje utječe eventualna prisutnost SARS-CoV-2 virusa", stoji u dopisu kojeg smo primili na redakcijsku email adresu.
Cijeli dokument pogledajte u fotografijama ispod.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
