Društvo

Još jedna uspješna akcija Hitne medicinske službe s helikopterom u Požegi

U Požegi je danas uspješno provedena još jedna intervencija Hitne medicinske službe uz pomoć helikoptera (HEMS), kojom je spašen život pacijenta s akutnim infarktom miokarda sa ST elevacijom (STEMI).

Slika

U Požegi je danas uspješno provedena još jedna intervencija Hitne medicinske službe uz pomoć helikoptera (HEMS), kojom je spašen život pacijenta s akutnim infarktom miokarda sa ST elevacijom (STEMI). Riječ je o sekundarnom zbrinjavanju, pri čemu je pacijent hitno prebačen u Klinički bolnički centar Osijek, doznajemo od ravnatelja Opće županijske bolnice u Požegi, dr. sc. Ivana Vukoje.

Poziv za pomoć zaprimljen je u jutarnjim satima, a zahvaljujući brzoj reakciji medicinskog tima i odličnoj koordinaciji između požeške bolnice i HEMS jedinice, helikopter je sletio na unaprijed određenu lokaciju u rekordnom roku.

Ova akcija još jednom potvrđuje koliko je sekundarni zračni medicinski transport ključan za pacijente s teškim srčanim stanjima. Brzom reakcijom i stručnim djelovanjem svih uključenih službi, nadajmo se spašen je još jedan život.

Videozapis akcije možete pogledati OVDJE.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana