Ljetni susret ministranata u Velikoj

U organizaciji Povjerenstva Požeške biskupije za pastoral duhovnih zvanja od ponedjeljka 15. do utorka 16. lipnja 2026. održao se prvi ljetni susret ministranata u Domu sv. Augustina u Velikoj nedaleko Požege. Susret je vodio biskupijski povjerenik za pastoral duhovnih zvanja Tomislav Dokoza, a kao pomoćnici pridružili su mu se i srednjoškolci iz Kolegija Požeške biskupije i Katoličke gimnazije u Požegi.

Susret duhovnog i rekreativnog karaktera, nagrada je ministrantima na kraju pastoralne godine za njihov trud, zalaganje i požrtvovnost u služenju oltaru i svojim župnicima. No, susret ujedno želi biti od pomoći djeci, sukladno njihovu uzrastu, u promišljanju i razlučivanju svog budućeg zvanja, koje uključuje i mogući odabir svećeničkog poziva. U tom smislu program susreta bio je prožet sadržajima koji ministrantima pomažu bolje upoznati sebe i vlastite afinitete te istaknuti vrline korisne za osobni rast i sazrijevanje. Pored duhovnih sadržaja program ministrantskog susreta bio je prožet sportskim aktivnostima, društvenima igrama, rekreacijom u prirodi te drugim sadržajima prilagođenima njihovu uzrastu.

Na prvom ovoljetnom susretu sudjelovali su ministranti od 5. do 7. razreda osnovne škole iz Župe Marije Kraljice i sv. Jurja u Davoru, Župe sv Josipa u Slatini, Župe sv. Ivana Krstitelja u Slavonskom Kobašu, Župe sv. Leopolda Bogdana Mandića u Požegi te Župe sv. Tome Apostola u Rajiću.




Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
