Alles nogometno prvenstvo
Politika

Predstavnici Građanske inicijative za Požegu

"Masno" plaćamo odgovornost, a nitko ju ne preuzima.

R

Redakcija/ Ustupljena fotografija

27. lipnja 2026.4 min čitanja116 pregleda
"Masno" plaćamo odgovornost, a nitko ju ne preuzima.

Poštovani građani, nakon gotovo dva tjedna istrage bez jedne jedine konkretne informacije, naša je dužnost reagirati i javno tražiti odgovornost.

Zašto je ravnatelj škole plaćen više od zaposlenika? Zašto je vrhovni zapovjednik plaćen više od vojnika? Zašto gradonačelnik i županica primaju plaće oko 4000€ neto, kakve ima tek mali broj građana? Ne zato što je njihov posao fizički teži, već zato što uz funkciju dolazi i odgovornost.

Međutim, u ovoj županiji kao da vrijede druga pravila. Benefiti postoje, ali odgovornost kao da ne postoji.

Ako se utvrdi da su sigurnosni mehanizmi bili neadekvatni ili da su upozorenja ignorirana, županica mora preuzeti političku odgovornost.

Kao predstavnici nezavisne liste Građanske inicijative za Požegu, županici Požeško-slavonske županije, Antoniji Jozić postavljamo jednostavno pitanje:

Prihvaćate li da kao čelna osoba županije snosite političku odgovornost za sustav koji je omogućio gubitak nekoliko stotina tisuća eura javnog novca?

Ako prihvaćate, pitanje političkih posljedica i ostavke legitimno je otvoreno.

Ako ne prihvaćate, onda građani imaju pravo pitati: što politička odgovornost uopće znači i u kojim se situacijama primjenjuje?

Također pozivamo na transparentnost, a ne šutnju. Ne tražimo informacije koje bi ugrozile istragu. Tražimo odgovore na pitanja koja građani imaju pravo znati: koje su procedure postojale, jesu li poštovane i što će se promijeniti kako se ovakav slučaj više nikada ne bi ponovio?

Predstavnici Građanske inicijative za Požegu

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja