Može li se zaraziti koronom kupajući se u moru ili bazenu? Epidemiologinja razriješila sve dileme
Splitska epidemiologinja Diana Nonković odgovorila je za RTLmože li se zaraziti koronavirusom kupajući se u moru te kazala da je eventualno moguća zaraza od virusa i bakterija koji se prenose feko-oralnim putem.

Splitska epidemiologinja Diana Nonković odgovorila je za RTLmože li se zaraziti koronavirusom kupajući se u moru te kazala da je eventualno moguća zaraza od virusa i bakterija koji se prenose feko-oralnim putem.
- Djeca koja sjede u plićaku gutaju morsku vodu i mogu se inficirati crijevnim zaraznim bolestima. Virus je potpuno nov, istraživanja se još provode. Prema svemu do sada zaista je minimalna šansa da se zarazimo u moru - kazala je Nonković.
Ponovila je još jednom kako se virus prenosi kapljičnim putem te ako smo u zatvorenom sa zaraženom osobom i u bliskom kontaktu mala je šansa da se nećemo zaraziti. Kazala je i kako nema opasnosti od zaraze virusom u bazenu.
- Bazeni se tretiraju klorom, a Covid-19 je osjetljiv na sve klorne preparate, tako da bazenska dezinficirana voda štiti od Covida-19 - kazala je za RTL.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Pobjednik Šahovskog turnira u Čaglinu 84-godišnji velemajstor Milan Vukić iz Banja Luke
10. 08. 2026.
Molitveno bdijenje u požeškoj crkvi sv. Lovre u predvečerje svečeva blagdana
10. 08. 2026.
Osušeni vijenci braniteljima: Gdje je odgovornost Komunalca i direktorice Puntarić?
09. 08. 2026..jpg)
Anketa
Koji je najveći problem slavonske poljoprivrede?