Antonija Jozić ponovno izabrana za županicu Požeško-slavonske županije
Antonija Jozić (HDZ) ponovno je osvojila povjerenje birača te ostaje na čelu Požeško-slavonske županije.

Antonija Jozić (HDZ) ponovno je osvojila povjerenje birača te ostaje na čelu Požeško-slavonske županije.
U izbornoj utrci za mjesto župana Jozić je osvojila 14.590 glasova (59,09%), čime je uvjerljivo pobijedila protukandidatkinju Martinu Vlašić Iljkić (SDP), koja je dobila 8.831 glas (35,77%)
Na izborima za župana je zabilježeno i 1.265 nevažećih listića, što čini 5,12% ukupnog broja glasačkih listića. Iako je Jozić u odnosu na lokalne izbore održane 2021. godine osvojila gotovo 1500 glasova manje, promatrajući brojeve u postotnim poenima, ovaj put je osvojila više glasova za gotovo cijeli postotak, a što je rezultat dakako manje ukupne izlaznosti birača. Ipak, ovi rezultati pokazuju stabilnu podršku vladajućoj stranci na županijskoj razini te potvrđuju drugi mandat Jozić na čelnoj funkciji županije.Na svojim društvenim mrežama Jozić se obratila uz fotografiju i kratku poruku:”Hvala!”
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
Više od pet promila zajedno: Policija u Požegi zaustavila dvojicu alkoholiziranih vozača, jednom oduzet i moped
11. 06. 2026.
Novo kreditno zaduženje Grada Požege: Gradonačelnik Miličević traži odobrenje za 3,35 milijuna eura
11. 06. 2026.
Glazbena škola Požega otvara vrata novoj generaciji učenika
11. 06. 2026..jpg)
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
