Požeški policijski službenici održali online predavanje „Sigurno korištenje interneta“
Danas su policijski službenici PU požeško-slavonske u Osnovnoj školi Antuna Kanižlića u Požegi putem platforme e-obrazovanja navedene škole uz sudjelovanje učitelja informatike Igora Soldić, održali virtualno predavanje učenicima sedmih i osmih razreda na temu sigurnog koriš…

Danas su policijski službenici PU požeško-slavonske u Osnovnoj školi Antuna Kanižlića u Požegi putem platforme e-obrazovanja navedene škole uz sudjelovanje učitelja informatike Igora Soldić, održali virtualno predavanje učenicima sedmih i osmih razreda na temu sigurnog korištenja interneta te putem prezentacije učenike upoznali s dobrim i upozorili na loše pojave koje mogu nastati uporabom mobilnih mreža i aplikacija, a sve kako bi se smanjila mogućnost kaznenih djela putem interneta na štetu djece, ali i međusobnog nasilja putem interneta. Također su prikazana dva kraća edukativna filma vezana za internet i mobitel.
Predavanje je održano povodom obilježavanja Međunarodnog dana nestale djece čija je ovogodišnja kampanja usmjerena na zaštitu djece protiv online groominga, odnosno na podizanje svijesti o opasnostima uspostave odnosa povjerenja i emocionalne povezanosti između djece ili mlade osobe i odrasle osobe putem komunikacijskih tehnologija s ciljem njihova vrbovanja i iskorištavanja u seksualne svrhe, a dio je i cjelogodišnjeg programa preventivnih aktivnosti koje Policijska uprava požeško-slavonska provodi u školama na ovu temu.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
