Sigurnost nije bitna: Požežani su u svom gradu građani drugog reda?
Nakon debakla i asfaltiranja svega 20 metara Županijske ulice koja se nalazi u strogom centru Požege tik do Trga Svetog Trojstva, Gradska uprava se prema Požežanima odnosi u najmanju ruku maćehinski, ali i svima koji se odluče posjetiti nekadašnju Slavonsku Atenu.

Nakon debakla i asfaltiranja svega 20 metara Županijske ulice koja se nalazi u strogom centru Požege tik do Trga Svetog Trojstva, Gradska uprava se prema Požežanima odnosi u najmanju ruku maćehinski, ali i svima koji se odluče posjetiti nekadašnju Slavonsku Atenu.
Prije više od mjesec dana sa svega tek 20 metara novog asfalta “obnovljena” je jedna od najfrekventnijih ulica u Požegi, a u kojoj se uz brojne privatnike nalaze i važne institucije poput Požeško-slavonske županije, Zavod za prostorno uređenje, Zavod za javno zdravstvo, Državni arhiv u Požegi, Porezna uprava, Državni inspektorat, javni bilježnik, uskoro i Centar za socijalnu skrb, i tako dalje…
Pješački prijelaz bi trebao biti dio kolničke površine namijenjen za prelaženje pješaka preko kolnika, obilježen oznakama na kolniku i prometnim znakovima obavijesti, a postavlja se pitanje što ako pješački prijelaz nije obilježen je li i on dalje ono što mu je primarna svrha, a to je pješački prijelaz?
Ovakva tromost Gradske uprave i svih nadležnih po tko zna koji put dokazuje kako za Požežane, ali i sve posjetitelje jednostavno nemaju sluha niti ih je briga za njihovu sigurnost. Stvar postaje gora kada znamo da je riječ o pješačkom prijelazu u samom centru, a kakva je situacija u nekim drugim, rubnim dijelovima grada ne želimo ni pomišljati.
Jasno je da se obnova horizontalne signalizacije obavlja prema određenim godišnjim planovima, ali situacija u kojoj se nitko nije odlučio odmah po asfaltiranju dijela Županijske ulice pješački prijelaz koji se nalazi u strogom centru propisno označiti zorno prikazuje kakva se aljkavost, neplaniranje i ne briga uvukla u Gradsku upravu.
Da se pješački prijelaz mogao propisno označiti dokazuju i temperature koje su bile neobičajno za ovaj dio godine debelo iznad nule, ali o tome očigledno nadležna pročelnica, ali niti gradonačelnik nisu vodili brigu iako sami vrlo vjerojatno prolaze tim “pješačkim prijelazom”. Nevjerojatno da oni koji su za to birani i masno plaćeni novcem građana nije briga osnovne probleme.
Možemo samo konstatirati da je sigurnost građana u drugom planu, a ako se ovako nastavi, Požežani će postati građani drugog reda u svom gradu?
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
