Društvo

STIŽE VELIKA PROMJENA VREMENA: ʺPoslije ove kiše, idućih dana bit će manje vrućeʺ

Meteorolozi prognoziraju da će danas biti pretežno sunčano i vruće.

Slika

Meteorolozi prognoziraju da će danas biti pretežno sunčano i vruće. Poslijepodne u unutrašnjosti dnevni razvoj oblaka, a lokalno i poneki pljusak s grmljavinom, uglavnom u gorju i središnjoj Hrvatskoj. U noći na subotu jače naoblačenje s kišom zahvatit će sjeverni Jadran i zapadne predjele unutrašnjosti. Moguće je i nevrijeme, prognoza je Državnog hidrometeorološkog zavoda za petak.

 Iza ove kiše, idućih dana bit će manje vrućeU subotu se očekuje vjetar u unutrašnjosti većinom slab. Duž obale ujutro ponegdje umjerena bura, danju sjeverozapadni i jugozapadni vjetar. Najviša dnevna temperatura zraka većinom od 31 do 36 stupnjeva Celzijusovih.

Ponegdje se očekuje jače naoblačenje s kišom, pljuskovima i grmljavinom. Pljuskovi će mjestimice biti izraženi, pri čemu je moguće je i grmljavinsko nevrijeme, osobito na zapadu i sjeverozapadu gdje će pri tom i osjetno osvježiti. U nedjelju i ponedjeljak više sunca, no još uvijek će biti šansi i za poneki izolirani pljusak. Iza ove kiše, idućih dana bit će manje vruće.

I na Jadranu u subotu pljuskovi i grmljavina. Glavnina se očekuje na sjevernom dijelu dok bi ponegdje u Dalmaciji kiša mogla i potpuno izostati, najvjerojatnije na jugu. Ponekog neverina na moru može biti i u nedjelju, premda će već uglavnom prevladavati sunčano. Uz buru, tramontanu i sjeverozapadnjak, za vikend i na moru manje vruće nego do sad, piše Dnevnik.

Izdali su žuto upozorenje za četiri regije i narančasto za tri. Opasno vrijeme se očekuje u kninskoj, splitskoj i riječkoj regiji.

Dok se na području Splita i Knina očekuju iznimno visoke temperature, za riječko područje se upalio i meteoalarm za grmljavinsko nevrijeme.

(IZVOR: www.24sata.hr)

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana