Susret ministrice Obuljen Koržinek i biskupa Ive
Požeški biskup Ivo Martinović primio je 27.

Požeški biskup Ivo Martinović primio je 27. veljače u Biskupskom domu u Požegi ministricu kulture i medija Republike Hrvatske Ninu Obuljen Koržinek. U njezinoj pratnji bila je Antonija Jozić, županica Požeško-slavonske županije, a susretu je nazočio i prepošt Stolnog kaptola sv. Petra u Požegi, Dragan Hrgić.
Tijekom susreta razgovaralo se o temama od zajedničkog interesa, osobito o suradnji na području kulture i umjetnosti te o programima i projektima zaštite i očuvanja sakralne baštine na području Požeške biskupije. Poseban naglasak stavljen je na potporu koju Ministarstvo kulture i medija pruža obnovi i valorizaciji vrijednih kulturno-povijesnih objekata.
Prepošt Hrgić predstavio je ministrici projekt uređenja Staroga grada u Kaptolu, na kojem su nedavno započeli radovi u skladu s predviđenim fazama. Također je izvijestio o tijeku druge faze konstrukcijske obnove požeške Katedrale, kao i o drugim planiranim zahvatima usmjerenima na očuvanje i unapređenje crkvene i kulturne baštine.
Biskup Martinović i prepošt Hrgić zahvalili su ministrici Obuljen Koržinek na potpori koju Ministarstvo kulture i medija pruža Požeškoj biskupiji, istaknuvši kako je briga za kulturnu baštinu ujedno i briga za očuvanje hrvatskoga identiteta i duhovne tradicije.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
