Valentinovski izlet članova HPD ʺSokolovacʺ Požega
U nedjeljno jutro krenulo se iz Požege autima put Velike na tradicionalni Valentinovski uspon na vrh Mališćak 740m./n./v.

U nedjeljno jutro krenulo se iz Požege autima put Velike na tradicionalni Valentinovski uspon na vrh Mališćak 740m./n./v. Početak uspona bio je od crkve sv. Augustina odakle grupa od petnaest planinara polazi put vrha Pliš.
Nakon kratkog zadržavanja i razgledavanja panoramskog dijela naše kotline nastavlja se uspon prema planinarskoj kući Mališćak gdje se vesela družina zabavila loženjem vatre i pripremom slavonskih delicija. Tom prilikom planinari su uživali u hrskavoj slanini, domaćim kobasicama i nezaobilaznoj kavi. U jedan sat poslije podne družina nastavlja do vrha Mališćak i dalje botaničkom stazom do Velike.
Prema dogovoru druženje se nastavlja u obližnjem svima poznatom restoranu Čiča Mata gdje uz kuhano vino i ostale tekuće pripravke vrijednog osoblja se prepričavaju zgode uspona koji je prethodio.
Uz slogan umor prolazi, zadovoljstvo ostaje planinarska družina je krenula svojim domovina u iščekivanju osvajanja novih vrhova. Vodič ovog tradicionalnog izleta je bio Dragan Davidović.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Pobjednik Šahovskog turnira u Čaglinu 84-godišnji velemajstor Milan Vukić iz Banja Luke
10. 08. 2026.
Molitveno bdijenje u požeškoj crkvi sv. Lovre u predvečerje svečeva blagdana
10. 08. 2026.
Osušeni vijenci braniteljima: Gdje je odgovornost Komunalca i direktorice Puntarić?
09. 08. 2026..jpg)
Anketa
Koji je najveći problem slavonske poljoprivrede?