Ekipa ’Sunderland - Caffe bar 10’ osvojila 9. Memorijalni malonogometni turnir ’Marijo Šarčević - Maki’

Memorijalni turnir Marijo Šarčević Maki
(FOTO: Sport-pozega.hr)

14.7.2024. | 12:55 | PŠS
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 2029

Na betonskom malonogometnom igralištu Sportsko – rekreacijskog centra i u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer je odigrana završnica 9. Memorijalnog malonogometnog turnira “Marijo Šarčević – Maki”.

Naslov pobjednika Makijevog memorijala obranila je ekipa Sunderlanda – Caffe bara 10koja je odličnim igrama došla do svog drugog naslova. Za utakmice 2. kruga branitelji naslova pojačali su se sjajnim Jakovom Jančekom koji je na tri utakmice postigao 6 pogodaka i odveo svoju ekipu do prvog mjesta.
Nakon što su odigrani zanimljivi četvrtfinalni susreti plasman u polufinale i borbu za nagrade osigurale su ekipe Sunderlanda/ Caffe bara 10, DT Logistike, BSK Garfielda i MNK Požega. Zbog kiše koja unatoč prognozama nije zaobišla Požegu i koja je počela krajem drugog polufinala Makijev turnir je prebačen u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc gdje su odigrane dvije utakmice same završnice.

U zanimljivom i neizvjesnom susretu za 3. mjesto DT Logistika je pobijedila BSK Garfieldrezultatom 5:4 nakon što četverostruki pobjednici “Garfieldovci” imali vodstvo od 0:3, a poluvrijeme je završilo rezultatom 1:3. U drugom dijelu DT Logistika je došla do izjednačenja i tri minute prije kraja i do vodstva od 4:3. Dvije minute prije kraja Pero Vidović je izjednačio na 4:4, a tri sekunde prije kraja Andro Brkić je kompletirao svoj hat – trick postigavši pogodak za konačnih 5:4.

U finalu je Sunderland / Caffe bar 10 na krilima nezaustavljivog Jakova Jančeka došao do uvjerljive pobjede protiv ekipe MNK Požegarezultatom 4:0. Janček je postigao ponovno 2 pogotka kao i na utakmicama četvrtfinala i polufinala dok su po jedan dodali Tvrtko Janković i Josip Dupor.
Za Sunderland / Caffe bar 10 naslov pobjednika osvojili su Toni Barišić, Roko Anić, Tvrtko Janković, Filip Prološčić, Niko Čuljak, Josip Dupor, Domagoj Brnčić, Jakov Janček, Patrik Dumančić, Adam Jovanović i vratarDavid Dumančić. Voditelji ekipe bili su Ivan Musil, Patrck Pok i Rafael Rezo.

Četiri najbolje ekipe turnira nagrađene su peharima i novčanim nagradama koje im je ispred organizatora uručio glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović. Utakmice su dobro vodili iskusni požeški malonogometni i nogometni suci Branko Budaji Slaven Stojanović.
Generalni sponzor turnira je kao i prošle godine bio “Aminess Hotels & Resorts”. Radi se o tvrtki u sklopu koje se nalazi i Hotel Maestral u istarskom Novigradu, a u kojem je Mario Šarčević – Maki nekoliko godina radio preko ljetne sezoneJubilarno, 10. izdanje Makijevog memorijala održat će se 19. i 20. lipnja 2025.

Rezultate svih utakmica pogledajte OVDJE.