11.3.2026. | 14:39
D. Mirković
Pregleda: 2803
FOTO: D. MIRKOVIĆ
Iako su radovi na rekonstrukciji dječjeg igrališta „Pod gradom“ završeni još u prosincu prošle godine, tek su prvi pravi zraci proljetnog sunca otkrili puni sjaj ove investicije. Čim je živa u termometru porasla, mališani su u pratnji roditelja, baka i djedova doslovno okupirali novi, moderni prostor za igru.
Stare i dotrajale sprave zamijenjene su suvremenim didaktičkim igralima koja ne samo da potiču kretanje, već i razvoj motorike kod najmlađih. Dok se dječji smijeh prolama podno Staroga grada, mali Požežani istražuju mogućnosti novih tobogana, klackalica i penjalica, dok oni nešto hrabriji testiraju svoju spretnost na postavljenim mrežama i “letećoj ljuljačci”.
Posebnu pažnju privlači nova sjenica, idealno utočište za roditelje i staratelje. Dok se djeca bezbrižno igraju u sigurnom i uređenom okruženju, odrasli mogu uživati u hladu, razgovoru i pogledu na svoje najmilije.
Sudeći prema broju posjetitelja u prvim toplijim danima, igralište „Pod gradom“ opravdalo je titulu najpopularnije obiteljske destinacije u srcu grada.












