10.4.2025. | 00:00
Redakcija 034
Pregleda: 2138
FOTO: vlada.gov.hr
Prema neslužbenim informacijama, očekuje se da bi predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković na sutrašnjoj (četvrtak) sjednici Vlade mogao donijeti odluku o raspisivanju lokalnih izbora, a koji će se održati 18. svibnja. 2025. godine.
Ova odluka dolazi uoči isteka zakonskih rokova za raspisivanje izbora, a odnosi se na lokalne izbore u cijeloj Republici Hrvatskoj, na kojima se biraju predstavnička tijela dakle općinska i gradska vijeća te županijske skupštine odnosno izvršna tijela, tj. načelnici, gradonačelnici i župani.
Više informacija i službena potvrda očekuju se nakon sjednice Vlade. U slučaju da se odluka o raspisivanju ne donese sutra, takva odluka pitanje je dana, a nakon čega kreće 14-dnevno prikupljanje potpisa za liste i kandidate, predaja kandidatura, utvrđivanje valjanih lista i kandidata, a čime započinje i službena kampanja do predizborne šutnje i u konačnici održavanje samih lokalnih izbora.