>
Brasilia
2 Jul
24°C
3 Jul
24°C
4 Jul
23°C
5 Jul
22°C
6 Jul
22°C
7 Jul
23°C
8 Jul
22°C
>
Brasilia
2 Jul
24°C
3 Jul
24°C
4 Jul
23°C
5 Jul
22°C
6 Jul
22°C
7 Jul
23°C
8 Jul
22°C

OKUSI JESENI U POŽEGI 2022.: Najavljeno je ʺMartinje za Martinuʺ i humanitarni koncert Crvene jabuke

3.11.2022. | 09:18

pozega.hr
IZVOR: pozega.hr

Pregleda: 4504

NOVO

Humanitarni koncert Zaklade Prsten - Prsten za budućnost
Sjednica biskupijskih pastoralnih povjerenika u Požegi
Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašicama, sportašima i sportskim udrugama s područja županije
Nagrađeni najbolji učenici osmih razreda požeških osnovnih škola
Uhićen višestruki prekršitelj u Potočanima – vozio bez dozvole i pojasa, oduzeto mu vozilo
Malonogometni turnir Badljevina: Park caffe pobjednik među 10 ekipa
Sunčani vikend za pamćenje: Umirovljenici iz Kutjeva, Jakšića i Vetova s Udrugom La Bella Vita uživali na izletu
Lipičke mažoretkinje kreću na Europsko prvenstvo u Monzu
Međunarodni konjički turnir Pleternica potvrdio status jednog od najvećih natjecanja svoje kategorije
HPD ’Sokolovac’ Požega osvojio Vaganski vrh i Ljubičko brdo


(FOTO: Pozega.hr)

3.11.2022. | 09:18 | pozega.hr
IZVOR: pozega.hr
Pregleda: 4504

Kestenijada, Bučijada i Martinje, objedinjeni pod nazivom „Okusi jeseni“ okupe svake godine u Šetališnoj zoni brojne Požežane i njihove goste.Ove godine tradicionalna priča koja će se održati 12. studenoga ima i humani karakter.

„Okusi jeseni“ okupe svake godine u šetališnoj zoni brojne Požežane i njihove goste koji ne mogu odoljeti bogatoj i raznolikoj ponudi domaćih eno i gastro proizvoda i rukotvorina. Svake se godine na manifestaciju i jesenski sajam prijave brojni izlagači iz cijele Slavonije s domaćim proizvodima, zimnicom, medom, sokovima, slasticama, suvenirima, rukotvorinama, prirodnim čajevima, suhomesnatim proizvodima. Ove godine u požeškoj pješačkoj zoni bit će ih gotovo 60.

Ovogodišnja manifestacije započinje već u jutarnji satima i to prigodnim jesenskim sajmom, zatim nastupom mladog tamburaškog sastava DeGotho, Folklornog ansambla Požega i KUD-a Požeška dolina, dok su za najmlađe pripremljene brojne jesenske radionice i igraonice u suradnji s osnovnim školama, Društvom „Naša djeca“ i Odredom izviđača Požega. U sklopu manifestacije bit će dodijeljena i priznanja najboljim medarima u sklopu Županijskog ocjenjivanja meda. Stari običaj proslave Martinja, o kojem je Glasnik Požeške županije pisao još 1903. godine preselio se u novije vrijeme iz vinograda na asfalt, uz program koji okuplja ne samo ljubitelje vinskih kapljica. kaže direktorica.


Vinogradi ipak nisu zaboravljeni jer u suradnji s HPD Gojzerica, HPD Sokolovac i HPD HZZO organiziran je izlet Požeškom gorom. Središnji dio manifestacije, obred krštenja mošta uz vinskog biskupa Vladu Bauera i njegove ministrante, održat će se u predvečernjim satima uz nastup Požeških tamburaša, dok će tijekom oba dijela programa svoju ponudu predstaviti vinari požeškog kraja koji će na svoji vinskim kućicama u ponudi imati degustaciju mladog vina.


Za kraj, u suradnji s Udrugom mladi za mlade Pleternice, Savjetom mladih Požeško-slavonske županije, Klubom za mlade „Vallis Humanum“, Požeško-slavonskom županijom, Gradom Požega i Gradom Pleternica održat će se humanitarni koncert”Mladi za Martinu” benda Crvena jabuka. Cijena ulaznice je 50 kn u pretprodaji, a 70 kn na dan koncerta u dvorani.

(IZVOR: www.pozega.hr)


Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Planirate li ove godine na godišnji odmor na more?
1. Ne, ne planiram - 36,11%
2. Da, planiram - 33,12%
3. Ne znam - 30,77%
Ukupno glasova: 468
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI