12°C
صافي
Weather Data Source: het weer vandaag Amman per uur

Pod utjecajem alkohola upravljao osobnim automobilom, skrivio prometne nesreće pa pobjegao

FOTO: Ilustracija 034

14.4.2025. | 12:17 | Redakcija 034
IZVOR: PU Požeško slavonska
Pregleda: 2477

Kod vozača je utvrđena prisutnost alkohola od 1,59 promila.

U nedjelju 13. travnja 2025. oko 17.15 sati u Požegi na kružnom toku ulica Orljavske-Sv. Roka-Matice Hrvatske, 66-godišnji vozač koji je upravljao osobnim automobilom, nije se kretao sredinom prometne trake te je prešao preko površine izvan kolnika (otok) i prednjim dijelom vozila udario u prometni znak u vlasništvu Grada Požege nakon čega je napustio mjesto događaja.

Nakon toga se oko 17.40 sati u Požegi u Ulici Kamenita vrata, uključivao u promet s parkirališta i prednjim desnim dijelom vozila udario u zadnji lijevi dio parkiranog osobnog automobila u vlasništvu 45-godišnjakinje.


Nakon udara vozač je napustio mjesto događaja, a prilikom skretanja u Ulicu Vjekoslava Babukića nije se kretao sredinom obilježene prometne trake te je vozilom prešao na nogostup i prednjim lijevim dijelom vozila udario u metalnu cijev prometnog znaka u vlasništvu Grada Požege te ponovno napustio mjesto događaja, no ubrzo su ga pronašli policijski službenici.


Ispitivanjem alkoholiziranosti kod vozača je utvrđena prisutnost alkohola u organizmu u koncentraciji od 1,59 promila i on je smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva.

Protiv 66-godišnjaka slijedi prekršajni nalog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Predviđena novčana kazna za navedene prekršaje iznosi ukupno 3.870,00 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 18 mjeseci i ukupno 18 negativnih prekršajnih bodova.



VIŠE NA TEMU:
VOZNJA
POD
UTJECAJEM
ALKOHOLA

Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Smatrate li da gradonačelnik Požege, dr. sc. Žejlo Glavić nakon kompromitirajuće snimke treba dati ostavku?
Kliknite na opciju za koju želite glasati.
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI