6.6.2025. | 15:06
Krešimir Putrić
Pregleda: 964
FOTO: Organizatorski tim festivala
Ove nedjelje, 8. lipnja, u Starom Petrovom Selu, Župi u Požeškoj biskupiji, održat će se po drugi puta festival »Svetom Antunu u čast«.
Festivalskim glazbenim izvedbama u čast »svecu cijeloga svijeta« prethodi euharistijsko slavlje u župnoj crkvi s početkom u 18 sati koje predvodi župnik Ivan Nikolić, a od 19 sati izvode se nove pjesme na otvorenome, ispred župne crkve.
»Ove godine na Festivalu predstavit će se 16 izvođača iz cijele Hrvatske s novim pjesmama napisanima i skladanima upravo za ovaj događaj. Festival je od velike važnosti za Staro Petrovo Selo, ali i za samu duhovnu glazbu jer će iznjedriti pjesme različitih stilova o svetomu Antunu Padovanskomu - od tamburaša, popa, rocka, orguljaških verzija pa do dječjih pjesama. Na samomu Festivalu bit će i promocija nosača zvuka s pjesmama Festivala koje su studijski snimljene«, pojasnila je Lara Piletić, umjetnička direktorica Festivala.
Ovogodišnji su izvođači: Veliki zbor Župe sv. Antuna Padovanskoga (Staro Petrovo Selo), Zbor Pavlišići (Rijeka), Drago Kovačević i Lovro Piletić (Staro Petrovo Selo), Dječji zbor Župe Presvetoga Trojstva (Gornji Lipovac), HPD »Graničar« (Nova Gradiška), Lira (Staro Petrovo Selo), Tamburaški sastav »Satir« (Davor), Tamburaši Rubato (Slavonski Brod), Ines Vukšić (Drežnik) i Iva Jukić (Ljubuški), Zbor mladih Župe Zapolje, Zbor Gabrijel (Zagreb), Josip Ćulumović (Zagreb), Igor Frajfogel (Pakrac), Zbor mladih Župe Duha Svetoga (Feričanci), Klapa sveti Ante (Zagreb) te Julini (Staro Petrovo Selo).
Programom će moderirati Slavko Nedić, dobitnik Večernjakove ruže za radijsku osobu godine.
Festivalski nosač zvuka koji će u nedjelju biti promoviran, bit će dostupan posjetiteljima uz dobrotvorni prilog.