Zaustavljen autobus bez dozvole i osiguranja: nije registriran još od 2020.

Zaustavljen autobus bez dozvole i osiguranja: nije registriran još od 2020.

FOTO: 034 portal

25.3.2026. | 11:05 | Redakcija
IZVOR: informer.hr
Pregleda: 7119

Rutinska kontrola prometa u Pleternici otkrila je ozbiljan prekršaj koji otvara niz pitanja o sigurnosti u prometu. Ono što je policiji u početku izgledalo kao uobičajeni nadzor, pretvorilo se u slučaj koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

U utorak, 24. ožujka 2026. godine, oko 16.40 sati u Ulici Eugena Podubskog, policijski službenici zaustavili su autobus kojim je upravljao 68-godišnji vozač. Već prilikom provjere dokumentacije utvrđeno je kako vozilo ne ispunjava osnovne zakonske uvjete za sudjelovanje u prometu.

Daljnjim nadzorom utvrđeno je da je prometna dozvola za autobus istekla još 9. veljače 2020. godine. Osim toga, vozilo nije imalo ni važeću policu obveznog osiguranja, a odgovorna osoba prije korištenja nije sklopila ugovor o osiguranju, što predstavlja dodatni prekršaj.

Protiv vozača slijedi prekršajni nalog zbog kršenja Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Istodobno će nadležne službe uputiti dopis pravnoj osobi s područja Krapinsko-zagorske županije kako bi se pokrenuo postupak zbog prekršaja iz Zakona o obveznim osiguranjima u prometu.


Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Idete li nedjeljom na sv. misu?
Kliknite na opciju za koju želite glasati.
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI