Alles nogometno prvenstvo
Politika

Jozić: Gradonačelnici se trebaju voditi sredinom u kojoj žive

KOLIKO ZARAĐUJU NAŠI GRADONAČELNICI?

Imamo spremne projekte vrijedne 300 milijuna kuna

Prema imovinskim karticama koje su prijavili vodeći ljudi hrvatskih gradova, portal Index.hr napravio je rang listu najbolje i najslabije plaćenih gradonačelnika u Hrvatskoj. Naglašavaju kako mnogi od njih tvrde da su volonteri, a primaju naknade za rad mjesečno i do 8 tisuća kuna.

Prema njihovoj listi požeški gradonačelnik Vedran Neferović s neto plaćom od 16,5 tisuća kuna stoji prilično dobro, na visokom sedmom mjestu. Međutim, doznajemo da se radi o zastarjelim podacima jer imovinska kartica požeškog gradonačelnika nije promijenjena nakon odluke Gradskog vijeća o smanjenju plaća, tako da je sa sadašnjom plaćom od oko 15.000 kuna Neferović realno ispod 20. mjesta.

S plaćama od 12 do 13 tisuća kuna, pakrački i lipički gradonačelnici Davor Huška i Vinko Kasana nalaze se blizu sredine ljestvice.

Pri samom dnu, među najslabije plaćenim gradonačelnicima u Hrvatskoj je gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić s neto plaćom od 7 tisuća kuna. Slabija gradonačelnička primanja od nje imaju samo gradonačelnici Metkovića i Gospića. Donedavni gradonačelnik Kutjeva Ivica Nikolić također je među slabije plaćenima s neto plaćom od 8.350 kuna. Kompletnu listu možete vidjeti ovdje.

- Mi smo u Gradu Pleternici uvijek vodili računa da trošak gradske uprave ne bude prevelik kako bismo imali novca za potporu projektima i investicijama. Ne umanjujem važnost gradonačelničke funkcije koja sa sobom nosi i veliku odgovornost, ali smatram da bi se gradonačelnici trebali voditi sredinom u kojoj žive i u skladu s tim odrediti svoja primanja - rekla nam je pleternička gradonačelnica Antonija Jozić koja dodaje kako Grad Pleternica neće u ovoj godini povećavati plaće svojim djelatnicima i dužnosnicima jer nema prostora za to u proračunu.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja