Usprkos nedostatku naoružanja pokazali hrabrost i odlučnost
GODIŠNJICA OSLOBAĐANJA VOJARNE

Polaganjem vijenaca kod spomenika palim braniteljima na Trgu 123. brigade, svečanim postrojavanjem u požeškoj vojarni i svetom misom za poginule obilježena je 22. godišnjica oslobađanja tadašnje kasarne JNA, a sadašnje vojarne Hrvatske vojske u Požegi.
Vijence na spomen obilježje položili su predstavnici Hrvatske vojske, policije, braniteljskih udruga, Požeško-slavonske županije, Grada Požege i drugi. Pukovnik Milan Čorak, zapovjednik vojarne, prisjetio se tadašnjeg vremena, kada su postrojbe Hrvatske vojske i policije usprkos nedostatku iskustva i naoružanja pokazale hrabrost, odlučnost i ljubav prema domovini.
U povodu ove obljetnice pripadnici 63. bataljuna Zbora narodne garde svečano su predali svoje odlikovanje Reda Nikole Šubića Zrinskog na čuvanje Gradskom muzeju. Tom im se prilikom gradonačelnik Vedran Neferović zahvalio na svemu što su napravili da bi Požega danas imala mir i slobodu.
U sklopu ove godišnjice u Gradskom kazalištu Požega prigodno je prikazan dokumentarni film "Lov na Gotovinu".
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:


