Život

[FOTOGALERIJA] Svečana proslava Gospe Voćinske uz procesiju i stotine hodočasnika

[FOTOGALERIJA] Svečana proslava Gospe Voćinske uz procesiju i stotine hodočasnika

Brojni hodočasnici iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata okupili su se u Voćinu na proslavi Gospe Voćinske, jednom od značajnijih marijanskih hodočašća na području Požeške biskupije.

Središnje svečano euharistijsko slavlje predvodio je požeški biskup msgr. Ivo Martinović, u zajedništvu s tridesetak svećenika i velikim brojem okupljenih vjernika.

Poseban pečat ovogodišnjoj proslavi dali su hodočasnici koji su u Voćin pristigli pješice. Među njima je bilo više od 600 vjernika, a oni iz udaljenijih župa na put prema svetištu krenuli su dan ranije. U dva dana propješačili su više od 90 kilometara, slijedeći tradicionalne hodočasničke staze prema Voćinu.

Višesatno i višednevno pješačenje za mnoge je bilo čin vjere, molitve i osobne zahvalnosti, a dolaskom u Voćin pridružili su se ostalim vjernicima na središnjem misnom slavlju.

Nakon euharistijskog slavlja uslijedila je svečana procesija s likom Gospe Voćinske, u kojoj su sudjelovali svećenici i brojni hodočasnici, zaključivši tako ovogodišnju proslavu u voćinskom svetištu.


Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti