Zbog zajedničke obuke hrvatskog i američkog ratnog zrakoplovstva, danas se očekuje pojačana buka
U aktivnosti sudjeluju avioni MiG-21 i F-16 te se očekuje pojačana buka, uobičajena tijekom letova zrakoplova, stoga molimo građane za razumijevanje Piloti 191.

U aktivnosti sudjeluju avioni MiG-21 i F-16 te se očekuje pojačana buka, uobičajena tijekom letova zrakoplova, stoga molimo građane za razumijevanje
Piloti 191. eskadrile lovačkih aviona Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i američkih aviona F-16 iz zrakoplovne baze Aviano u Italiji, u četvrtak 17. ožujka 2022., uvježbavat će presretanja, temeljne manevre u zraku i formacijsko letenje iznad područja istočne i središnje Hrvatske.
Uvježbavanje zračnih aktivnosti lovačkih aviona MiG-21 sa savezničkim avionima F-16 prati i nadzire bojna Zračnog motrenja i navođenja Hrvatskog ratnog zrakoplovstva.
Cilj zajedničke obuke je uvježbavanje sposobnosti i prikazivanje interoperabilnosti saveznica za aktivni nadzor, obranu i zaštitu zračnog prostora kao i zadaća odvraćanja.
Obavještavamo građane da se tijekom provedbe navedenih aktivnosti očekuje pojačana buka, uobičajena tijekom letova zrakoplova te molimo građane za strpljenje i razumijevanje.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Pobjednik Šahovskog turnira u Čaglinu 84-godišnji velemajstor Milan Vukić iz Banja Luke
10. 08. 2026.
Molitveno bdijenje u požeškoj crkvi sv. Lovre u predvečerje svečeva blagdana
10. 08. 2026.
Osušeni vijenci braniteljima: Gdje je odgovornost Komunalca i direktorice Puntarić?
09. 08. 2026..jpg)
Anketa
Koji je najveći problem slavonske poljoprivrede?